You are currently viewing A konyhatervezés alapjai: Így fogj hozzá a tökéletes konyha kialakításához

A konyhatervezés alapjai: Így fogj hozzá a tökéletes konyha kialakításához

Álmaink otthona minden részlete alapos megtervezést igényel, nincs ez másként akkor sem, amikor a konyhánk felújításáról van szó. A konyha a lakás olyan része, ahol az ember a legtöbb idejét eltölti, éppen ezért a konyhánk funkcióit a saját szokásainkhoz, és igényeinkhez kell igazítani.

Már a kivitelezés, sőt még a tervezés előtt is érdemes egy költségkeretet meghatározni, de nem szabad megfeledkeznünk arról sem, hogy a konyha felújítása, egy egyedi tervezésű konyhabútor elkészítése mindenképpen egy hosszútávú befektetésnek számít. Éppen emiatt célszerű nem csak a kivitelezést, hanem már a tervezést is szakemberre bízni, hiszen ő több éves tapasztalattal olyan praktikus tanácsokkal és ötletekkel fog előállni, melyre nagy valószínűséggel mi korábban nem is gondoltunk.

Ezeket érdemes végig gondolni konyhánk megtervezése során

Új konyhabútorunk tervezése során mérvadó a helyiség alapterülete, és kialakítása, de azt is szem előtt kell tartanunk, hogy milyen gépeket szeretnénk majd a konyhába tárolni, használni.

Ma már egy konyhából sem hiányozhatnak a beépíthető gépek. A műszaki cikkek piacán már minden gépből árusítanak integrált készüléket, legyen szó mosogatógépről,tűzhelyről, elszívóról, hűtőről, kávéfőzőről.

Legyen szó egy letisztult, vagy modern, egyedi konyhabútorról, fontos, hogy az valóban úgy legyen kialakítva, hogy nekünk kényelmes és praktikus legyen, főleg, ha viszonylag sokat sürgünk-forgunk a tűzhely körül.

Talán nem meglepő, hogy a különböző konyhai tevékenységek közül leginkább a mosogatót, a tűzhelyet, illetve a hűtőszekrényt szokták az emberek használni. Ezeket pedig már tervezéskor érdemes olyan távolságra elhelyezni egymástól, hogy azokat könnyedén meg lehessen majd közelíteni. Figyelembe kell vennünk azt is, hogy bal-, vagy jobbkezesek vagyunk.

Ezek az egyedi konyhabútor készítés legnagyobb előnyei

Szabvány szerint a munkalap 86-90 centiméter között mozog, így tervezéskor ezzel a számmal érdemes kalkulálni, de ez nem azt jelenti, hogy ez minden esetben egy kőbevésett szabály. Az egyedi konyhabútor készítés előnyeihez sorolhatjuk fel azt is, hogy ilyen esetben az ember egyéni igényei mindenképpen figyelembe vannak véve.

A pult is változhat mérettől függően, így lehet G-, U-, L-kialakítású is, de egyre nagyobb népszerűségnek örvendhetnek a konyhaszigetek is. Ha azonban a konyhánkban szeretnénk kényelmesen mozogni, akkor a pultok között 100-120 centimétert hagyjunk ki.

Konyhánk kialakítása során az elsődleges cél, hogy azt a későbbiek során egyszerűen, és komfortosan lehessen használni, éppen ezért soha nem maradhat el a személyes felmérés sem, melynek során a szakemberekkel van lehetőségünk átbeszélni igényeinket.

Az egyedi konyhabútor készítés minden esetben a személyre szabottságra alapszik, így a megrendelő választ azzal kapcsolatban, hogy számára melyik anyag, melyik stílus és kivitel a legszimpatikusabb. Az egyedi bútorok előnye, hogy bármilyen méretben elkészíthetőek, így nem okoz problémát az sem, ha a konyha helyiség alapja nagyban eltér a megszokottól. A megfelelően megépített, és beszerelt konyhabútorok minden esetben sokkal hosszabb élettartammal rendelkeznek, mint a lapraszerelt társaik, ez pedig leginkább az előállítási módoknak és a nagyfokú precizitásnak köszönhető.